Фото репортажа
На категорним турнирима одржаним од 1.11. до 4.11.2008. год. у шк Нестор у Земуну учествовало је укупно 75 девојчица и дечака из осам београдских шаховских клубова. Одиграно је пет бергер турнира са по десет учесника и то: турнир за освајање титуле мајсторског кандидата, два турнира за освајање прве категорије и два турнира за освајање друге категорије. Одигран је и један турнир по швајцарском систему у десет кола за освајање треће категорије. Сви учесници су завршили турнир у фер борби и овом приликом се захваљујемо деци, њиховим родитељима и тренерима. Надамо се да ће у ближој будућности оваквих турнира бити све више.
ТУРНИР ЗА ОСВАЈАЊЕ ТИТУЛЕ МАЈСТОРСКОГ КАНДИДАТА ЗЕМУН 1.11.-4.11.2008.
Турнир за освајање титуле мајсторског кандидата, завршен је победом најмлађег учесника, Вучинић Гојка. Турнир је до самог краја био неизвестан јер је три такмичара, уочи последњег кола, конкурисало за прво место: Жарковић Мила, Јовић Славко и Вучинић Гојко. Поредак на турниру је био следећи: 1. Вучинић Гојко 6 поена, 2. Јовић Славко 6 поена, 3. Жарковић Мила 5,5 поена, 4. Нонковић Богдана 5 поена, 5. Марковић Никола 4,5 поена, 6., 7. и 8. место су поделили: Прибићевић Стефан, Младеновић Александар и Нонковић Никола са 4 поена 9. Ковачевић Борис 3,5 поена и 10. Мијаиловић Урош 2,5.
Прво коло
1. Нонковић Никола-Вучинић Гојко 0:1
2. Јовић Славко-Ковачевић Борис 1/2
3. Нонковић Богдана-Мијаиловић Урош 1:0
4. Марковић Никола-Жарковић Мила 1/2
5. Прибићевић Стефан-Младеновић Александар 1:0
Друго коло
1. Вучинић Гојко-Младеновић Александар 0:1
2. Жарковић Мила-Прибићевић Стефан 1:0
3. Мијаиловић Урош-Марковић Никола 1/2
4. Ковачевић Борис-Нонковић Богдана 0:1
5. Нонковић Никола-Јовић Славко 0:1
Треће коло
1. Јовић Славко-Вучинић Гојко 0:1
2. Нонковић Богдана-Нонковић Никола 1/2
3. Марковић Никола-Ковачевић Борис 1/2
4. Прибићевић Стефан-Мијаиловић Урош 0:1
5. Младеновић Александар-Жарковић Мила 0:1
Четврто коло
1. Вучинић Гојко-Жарковић Мила 1/2
2. Мијаиловић Урош-Младеновић Александар 1/2
3. Ковачевић Борис-Прибићевић Стефан 1/2
4. Нонковић Никола-Марковић Никола 1/2
5. Јовић Славко-Нонковић Богдана 1:0
Пето коло
1. Нонковић Богдана-Вучинић Гојко 0:1
2. Марковић Никола-Јовић Славко 1/2
3. Прибићевић Стефан-Нонковић Никола 1:0
4. Младеновић Александар-Ковачевић Борис 1:0
5. Жарковић Мила-Мијаиловић Урош 1:0
Шесто коло
1. Вучинић Гојко-Мијаиловић Урош 1:0
2. Ковачевић Борис-Жарковић Мила 0:1
3. Нонковић Никола-Младеновић Александар 1:0
4. Јовић Славко-Прибићевић Стефан 1:0
5. Нонковић Богдана- Марковић Никола 1/2
Седмо коло
1. Марковић Никола-Вучинић Гојко 1/2
2. Прибићевић Стефан-Нонковић Богдана 1:0
3. Младеновић Александар-Јовић Славко 0:1
4. Жарковић Мила-Нонковић Никола 0:1
5. Мијаиловић Урош-Ковачевић Борис 0:1
Осмо коло
1. Вучинић Гојко-Ковчевић Борис 0:1
2. Нонковић Никола-Мијаиловић Урош 1:0
3. Јовић Славко-Жарковић Мила 1/2
4. Нонковић Богдана-Младеновић Александар 1:0
5. Марковић Никола-Прибићевић Стефан 1/2
Девето коло
1. Прибићевић Стефан-Вучинић Гојко 0:1
2. Младеновић Александар-Марковић Никола 1/2
3. Жарковић Мила-Нонковић Богдана 0:1
4. Мијаиловић Урош-Јовић Славко 1/2
5. Ковачевић Борис-Нонковић Никола 0:1
На А турниру за освајање прве категорије двојица првопласираних освојили су прву категорију а поредак је био следећи: 1. Кипроски Бранислав 7 поена, 2. Пушоња Никола 6,5, 3. Арсић Ђорђе 6 поена, 4. Милановић Маја 6 поена, 5. Панић Анастасија 5,5, 6. Дикић Вељко 5, 7. Маљевић Димитрије 4,5, 8. Живојиновић Јована 3, 9. Ковачевић Денис 1,5 и 10. Ивановић Александар 0 поена.
Прво коло
1. Милановић Маја-Кипроски Бранислав 0:1
2. Живојиновић Јована-Арсић Ђорђе 0:1
3. Пушоња Никола-Маљевић Димитрије 1:0
4. Дикић Вељко-Панић Анастасија 0:1
5. Ковачевић Денис-Ивановић Александар 1:0
Друго коло
1. Кипроски Бранислав-Ивановић Александар 1:0
2. Панић Анастасија-Ковачевић Денис 1:0
3. Маљевић Димитрије-Дикић Вељко 1:0
4. Арсић Ђорђе-Пушоња Никола 1:0
5. Милановић Маја-Живојиновић Јована 1:0
Треће коло
1. Пушоња Никола-Милановић маја 1:0
2. Живојиновић Јована-Кипроски Бранислав 0:1
3. Дикић Вељко-Арсић Ђорђе 1:0
4. Ковачевић Денис-Маљевић Димитрије 0:1
5. Ивановић Александар-Панић Анастасија 0:1
Четврто коло
1. Кипроски Бранислав-Панић Анастасија 1:0
2. Маљевић Димитрије-Ивановић Александар 1:0
3. Арсић Ђорђе-Ковачевић Денис 1:0
4. Милановић Маја-Дикић Вељко 1/2
5. Живојиновић Јована-Пушоња Никола 0:1
Пето коло
1. Пушоња Никола-Кипроски Бранислав 0:1
2. Дикић Вељко-Живојиновоћ Јована 0:1
3. Ковачевић Денис-Милановић Маја 0:1
4. Ивановић Александар-Арсић Ђорђе 0:1
5. Панић Анастасија-Маљевић Димитрије 1:0
Шесто коло
1. Милановић Маја-Ивановић Александар 1:0
2. Живојиновић Јована-Ковчевић Денис 1:0
3. Пушоња Никола-Дикић Вељко 1:0
4. Арсић Ђорђе-Панић Анастасија 0:1
5. Кипроски Бранислав-Маљевић Димитрије 1/2
Седмо коло
1. Панић Анастасија-Милановић Маја 0:1
2. Ивановић Александар-Живојиновић Јована 0:1
3. Ковачевић Денис-Пушоња Никола 0:1
4. Маљевић Димитрије-Арсић Ђорђе 0:1
5. Дикић Вељко-Кипроски Бранислав 1/2
Осмо коло
1. Кипроски Бранислав-Арсић Ђорђе 1/2
2. Милановић Маја-Маљевић Димитрије 1:0
3. Живојиновић Јована-Панић Анастасија 1:0
4. Пушоња Никола-Ивановић Александар 1:0
5. Дикић Вељко-Ковачевић Денис 1:0
Девето коло
1. Ковачевић Денис-Кипроски Бранислав 1/2
2. Ивановић Александар-Дикић Вељко 0:1
3. Панић Анастасија-Пушоња Никола 1/2
4. Маљевић Димитрије-Живојиновић Јована 1:0
5. Арсић Ђорђе- Милановић Маја 1/2
На Б турниру за освајање прве категорије поредак је био следећи: 1. Гостимир Хана 6,5 поена, 2. Јовић Бранко 6,5, 3. Марковић Александар 6, 4. Павловић Лука 6 поена. Пето и шесто место деле Великић Адела и Долић Василије са 4,5 поена, 7. Полексић Душан 4 поена, 8. Марковић Тамара 3,5, 9. Спасојевић Немања 2,5 и 10. Живановић Наталија 1 поен.
Прво коло
1. Марковић Алексндар-Јовић Бранко 1:0
2. Великић Адела-Спасојевић Немања 1:0
3. Гостимир Хана-Павловић Лука 1:0
4. Марковић Тамара-Полексић Душан 1:0
5. Живановић Наталија-Долић Василије 0:1
Друго коло
1. Јовић Бранко-Долић Василије 1:0
2. Полексић Душан-Живановић Наталија 1:0
3. Павловић Лука-Марковић Тамара 1:0
4. Спасојевић Немања-Гостимир Хана 0:1
5. Марковић Александар-Великић Адела 1:0
Треће коло
1. Гостимир Хана-Марковић Александар 1:0
2. Великић Адела-Јовић Бранко 0:1
3. Марковић Тамара-Спасојевић Немања 1/2
4. Живановић Наталија-Павловић Лука 0:1
5. Долић Василије-Полексић Душан 1/2
Четврто коло
1. Јовић Бранко-Полексић Душан 1/2
2. Павловић Лука-Долић Василије 0:1
3. Спасојевић Немања-Живановић Наталија 1:0
4. Марковић Александар-Марковић Тамара 1:0
5. Великић Адела-Гостимир Хана 0:1
Пето коло
1. Гостимир Хана-Јовић Бранко 1:0
2. Марковић Тамара-Великић Адела 0:1
3. Живановић Наталија-Марковић Александар 0:1
4. Долић Василије-Спасојевић Немања 0:1
5. Полексић Душан-Павловић Лука 0:1
Шесто коло
1. Марковић Александар-Долић Василије 0:1
2. Великић Адела-Живановић Наталија 1:0
3. Гостимир Хана-Марковић Тамара 0:1
4. Јовић Бранко-Павловић Лука 1:0
5. Спасојевић Немања-Полексић Душан 0:1
Седмо коло
1. Полексић Душан-Марковић Александар 0:1
2. Долић Василије-Великић Адела 0:1
3. Живановић Наталија-Гостимир Хана 1:0
4. Марковић Тамара-Јовић Бранко 0:1
5. Павловић Лука-Спасојевић Немања 1:0
Осмо коло
1. Јовић Бранко-Спасојевић Немања 1:0
2. Марковић Александар-Павловић Лука 0:1
3. Великић Адела-Полексић Душан 1/2
4. Гостимир Хана-Долић Василије 1:0
5. Марковић Тамара-Живановић Наталија 1:0
Девето коло
1. Живановић Наталија-Јовић Бранко 0:1
2. Долић Василије- Марковић Тамара 1:0
3. Полексић Душан-Гостимир Хана 1/2
4. Павловић Лука- Великић Адела 1:0
5. Спасојевић Немања-Марковић Александар 0:1
На турниру за другу категорију, троје најбољих, освојило је другу категорију: 1. Савић Јелена 8,5 поена, 2. Цонић Видоје 6, 3. Живојиновић Лидија 6, 4. Суботић Стојан 5,5, 5. Стојановић Филип 4,5, 6. Војкић Саша 4, 7. Вујановић Даница 3,5, 8. Пеовић Момчило 3, 9. Ђого Стефан 2 и Живановић Алекса 2 поена.
Прво коло
1. Живановић Алекса-Стојановић Филип 0:1
2. Савић Јелена-Ђого Стефан 1:0
3. Суботић Стојан-Пеовић Момчило 1:0
4. Цонић Видоје-Живојиновић Лидија 1:0
5. Вујановић Даница-Војкић Саша 0:1
Друго коло
1. Стојановић Филип-Војкић Саша 1/2
2. Живоиновић Лидија-Вујановић Даница 1:0
3. Пеовић Момчило-Цонић Видоје 1:0
4. Ђого Стефан-Суботић Стојан 0:1
5. Живановић Алекса-Савић Јелена 0:1
Треће коло
1. Живановић Алекса-Суботић Стојан 0:1
2. Савић Јелена-Стојановић Филип 1:0
3. Цонић Видоје-Ђого Стефан 1:0
4. Вујановић Даница-Пеовић Момчило 1:0
5. Војкић Саша-Живојиновић Лидија 1:0
Четврто коло
1. Стојановић Филип-Живојиновић Лидија 0:1
2. Пеовић Момчило-Војкић Саша 0:1
3. Ђого Стефан-Вујановић Даница 0:1
4. Живановић Алекса-Цонић Видоје 0:1
5. Савић Јелена-Суботић Стојан 1:0
Пето коло
1. Суботић Стојан-Стојановић Филип 0:1
2. Цонић Видоје-Савић Јелена 1/2
3. Вујановић Даница-Живановић Алекса 1:0
4. Војкић Саша-Ђого Стефан 0:1
5. Живојиновић Лидија-Пеовић Момчило 1:0
Шесто коло
1. Живановић Алекса-Војкић Саша 1:0
2. Савић Јелена-Вујановић Даница 1:0
3. Суботић Стојан-Цонић Видоје 1:0
4. Ђого Стефан-Живоиновић Лидија 0:1
5. Стојановић Филип-Пеовић Момчило 1:0
Седмо коло
1. Живојиновић Лидија-Живановић Алекса 1:0
2. Војкић Саша-Савић Јелена 0:1
3. Вујановић Даница-Суботић Стојан 1/2
4. Цонић Видоје-Стојановић Филип 1:0
5. Пеовић Момчило-Ђого Стефан 1:0
Осмо коло
1. Стојановић Филип-Ђого Стефан 0:1
2. Живановић Алекса-Пеовић Момчило 0:1
3. Савић Јелена-Живојиновић Лидија 1:0
4. Суботић Стојан-Војкић Саша 1:0
5. Цонић Видоје-Вујановић Даница 1:0
Девето коло
1. Вујановић Даница-Стојановић Филип 0:1
2. Војкић Саша-Цонић Видоје 1/2
3. Живојиновић Лидија-Суботић Стојан 1:0
4. Пеовић Момчило-Савић Јелена 0:1
5. Ђого Стефан-Живановић Алекса 0:1
На турниру за освајање друге категорије Б група убедљива победа 1. Бановић Николе са 8 поена, 2. Савић Милош 6,5 ,3. Суботић Стефан 5,5, 4. Пејчиновић Огњен 5,5, 5. Секуловић Андреа 5 поена, 6. Вујановић Сара 5, 7. Миливојевић Богдан 4, 8. Тртица Данило 2,5, 9. Марушић Вукан 2 и Шупељак Јелена 1 поен.
Прво коло
1. Суботић Стефан-Секуловић Андреа 1:0
2. Марушић Вукан-Пејчиновић Огњен 0:1
3. Шупељак Јелена- Вујановић Сара 0:1
4. Миливојевић Богдан-Савић Милош 1:0
5. Тртица Данило-Бановић Никола 0:1
Друго коло
1. Секуловић Андреа-Бановић Никола 0:1
2. Савић Милош-Тртица Данило 1:0
3. Вујановић Сара-Миливојевић Богдан 1:0
4. Пејчиновић Огњен-Шупељак Јелена 1:0
5. Суботић Стефан-Марушић Вукан 1:0
Треће коло
1. Суботић Стефан-Шупељак Јелена 1:0
2. Марушић Вукан-Секуловић Андреа 1:0
3. Миливојевић Богдан-Пејчиновић Огњен 0:1
4. Тртица Данило-Вујановић Сара 0:1
5. Бановић Никола-Савић Милош 1/2
Четврто коло
1. Секуловић Андреа-Савић Милош 1:0
2. Вујановић Сара-Бановић Никола 0:1
3. Пејчиновић Огњен-Тртица Данило 1:0
4. Суботић Стефан-Миливојевић Богдан 1:0
5. Марушић Вукан-Шупељак Јелена 1:0
Пето коло
1. Шупељак Јелена-Секуловић Андреа 0:1
2. Миливојевић Богдан-Марушић Вукан 1:0
3. Тртица Данило-Суботић Стефан 1:0
4. Бановић Никола-Пејчиновић Огњен 1:0
5. Савић Милош-Вујановић Сара 1:0
Шесто коло
1. Суботић Стефан-Бановић Никола 0:1
2. Марушић Вукан-Тртица Данило 0:1
3. Шупељак Јелена-Миливојевић Богдан 0:1
4. Секуловић Андреа-Вујановић Сара 0:1
5. Пејчиновић Огњен-Савић Милош о:1
Седмо коло
1. Савић Милош-Суботић Стефан 1:0
2. Бановић Никола-Марушић Вукан 1:0
3. Тртица Данило-Шупељак Јелена 1/2
4. Миливојевић Богдан-Секуловић Андреа 0:1
5. Вујановић Сара- Пејчиновић Огњен 0:1
Осмо коло
1. Секуловић Андреа-Пејчиновић Огњен 1:0
2. Суботић Стефан-Вујановић Сара 1:0
3. Марушић Вукан-Савић Милош 0:1
4. Шупељак Јелена-Бановић Никола 1/2
5. Миливојевић Богдан-Тртица Данило 1:0
Девето коло
1. Тртица Данило-Секуловић Андреа 0:1
2. Бановић Никола-Миливојевић Богдан 1:0
3. Савић Милош-Шупељак Јелена 1:0
4. Вујановић Сара-Марушић Вукан 1:0
5. Пејчиновић Огњен- Суботић Стефан 1/2
Зоран и Горан Арсовић и Милош Пеовић
Интернационални мајстори: Браћа Арсовић и Дејан Несторовић
ИМ Бранко Тадић
Учесници турнира за другу категорију - група Б
Учесници турнира за другу категорију - група А
Учесници турнира за прву категорију - група Б
Учесници турнира за прву категорију - група А
Марковић Никола
Жарковић Мила
Јовић Славко
Вучинић Гојко
Ковачевић Борис
Нонковић Богдана
Младеновић Александар
Мијаиловић Урош
Нонковић Никола
Победник турнира, МК Вучинић Гојко
Друго место, Јовић Славко
Треће место, Жарковић Мила
Прво место и прва категорија, Кипроски Бранислав
Друго место и прва категорија, Пушоња Никола
Треће место, Арсић Ђорђе
Прво место и прва категорија, Гостимир Хана
Друго место и прва категорија, Јовић Бранко
Треће место, Марковић Александар
Прво место и друга категорија, Бановић Никола
Друго место и друга категорија, Савић Милош
Треће место и друга категорија, Суботић Стефан
Прво место и друга категорија, Савић Јелена
Друго место и друга категорија, Цонић Видоје
Треће место и друга категорија, Живојиновић Лидија
Турнир за освајање треће категорије
Прво место и трећа категорија, Пеовић Небојша